Kelionių maršrutai > Automobilių maršrutai

Kelionės maršrutas automobiliu: Stakai-Poškonys-Dieveniškės 0

Ar žinote, kokia vieta vadinama Lietuvos „apendiksu“? Taip tai unikali teritorija esanti Šalčininkų rajone. Tai Lietuvos teritorijos dalis išsikišusi į Baltarusiją. Jei nuspręsite pasirinkti šį maršrutą visi kelionės dalyviai turi pasirūpinti asmens tapatybės dokumentais. Siauriausioje iškyšulio vietoje įrengtas pasienio kontrolės punktas. Keista šios teritorijos forma aiškinama tokai istorija: 1939 metais Kremliuje brai=ant Lietuvai grąžinto Vilniaus krašto ribas, ant stalo buvo padėta J. Stalino pypkė. Niekam neišdrįsus jos patraukti, teritorija tiesiog buvo apibrėžta aplink.

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 74 km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie 5 val. 30 min. ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orentacinė degalų kaina

Apie  Lt.

Orentacinė lankomų objektų kaina

Apie…

STAKAI

Stakai tai kaimelis nuo Šalčininkų nutolęs apie 12 km.

A. STAKŲ ĄŽUOLAS

 azuolas

Tai įspūdingų gabaritų Lietuviškas Ąžuolas, menantis tūkstantmečio istoriją. Tai medis augęs pamiškėje tolėliau nuo kitų medžių , todėl galėjęs laisvai skleisti savo lają , kuri išsikėrojusi palei pat žemę. Jo kamieno apimtis apie 490 cm, o aukštis net 24 m.!

B. KONGLOMERATO LUISTAI

 luistai

Dieveniškių istorinio regioninio parko teritorijoje, tame pačiame Stakų miške, vienas šalia kito aptikti  du žvyro ir smėlio luistai. Jų ilgis apie 17 m, aukštis apie 1,5 m. Galimai tai ledyno kelionės pasekmė.

POŠKONYS

Tai šiaurinė „apendikso dalis“ . Keliaudami link jos jau pusiaukelėje turėtumėte pasiekti pasienį. Atsidūrę čia pasijausite lyg keliaudami laiku. Kaimelis lyg iš istorijos vadovėlių apie mūsų senolių kaimus. Dėl savo unikalaus gatvelių tinklo Poškonys laikomi architektūriškai vertinga vietove. Visos sodybos čia išsidėstytos pagal vienpusės statybos tipą. Sodybų nameliai išpuošti autentiškais dekoratyviniais elementais – ornamentais, drožiniais, dekoratyvinėmis langinėmis. Šis gatvinis rėžinis kaimas paskelbtas urbanistikos paminklu.

C. DIEVENIŠKIŲ ISTORINIO REGIONINIO PARKO LANKYTOJŲ CENTRAS

 lankytoju centras

Centras įsikūręs senoje sodyboje, kurioje buvo kaimo mokykla. Siekiant saugoti ir puoselėti etnokultūrinį bei istorinį krašto palikimą buvo įkurtas Dieveniškių parkas. Parko centre įrengtas muziejus bei akmeninių skulptūrų parkelis.

DIEVENIŠKĖS

D. DIEVENIŠKIŲ MIESTELIS

 diev

Šis miestelis minimas dar Kryžiuočių kelių aprašymuose. Šiame miestelyje Jums būtina aplankyti Dieveniškių bažnytėlę, senąją miestelio aikštę, žydų prekybininkų ir amatininkų namus. Keturkampė miesto aikštė, kurioje kirtosi penki keliai, išilgai kurių stovėjo tuometinės sodybos, paskelbta urbanistikos paminklu.

E. ŠV. MERGELĖS MARIJOS ROŽANČINĖS BAŽNYČIA

 dieveniskiu-baznycia

Senosios Dieveniškių miestelio aikštės gale rasite seną bažnytėlę apsuptą akmens mūro tvora. Neogotikinė varpinė – vartai saugo net 200 metų senumo. Manoma, jog pirmojoje Dieveniškių bažnytėlėje melsdavosi pati Barbora Radvilaitė su savo vyru Stanislovu Goštautu.

F. MOKAS

 Mokas

Tai mitologinis akmuo . Jo kilmė siejama su Dieveniškių piliakalniu . Šis akmuo aptinkamas prie trijų pilkapių. Tai stulpo formos riedulys siekiantis 1,6 m aukštį. Pasak legendos tai gali būti generolo Moko antkapinis paminklas po kuriuo paslėpti dideli turtai.

G. GAUJOS PAŽINTINIS TAKAS

 gauja

Gaujos upės slėnio draustinyje įrengtas pažintinis takas padės susipažinti su daugiau negu 400 skirtingų augalų rūšių, paukščių rūšių įvairove, gyvūnais bei vabzdžiais. Šiuo taku galite nužingsniuoti apie 1,7 km. Čia įrengta net 18 stotelių, pavėsinės ir informaciniai stendai, apžvalgos bokštas.

H. NORVILIŠKIŲ RŪMAI

 norvil

Norėdami pamatyti vieną įspūdingiausių renesancinės architektūros pavyzdžių Lietuvoje turėtumėte vykti tiesiai į Norviliškes. Šie rūmai buvo atiduoti vienuolynui ir ne kartą kentėjo gaisruose bei mūšiuose, taigi savo dabartinę išvaizdą jis įgavo tik XVIII a. kai buvo atstatytas. Tai vieta apipinta įvairiausiomis legendomis. Sakoma, jog pilyje dar iki šių dienų vaidenasi, o pilieis viduje paslėpti lobiai. Įvažiuojamieji pilies vartai – varpinė paskelbta kultūros paveldo objektu

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *




Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.133.124.23
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.