Kelionių maršrutai > Pėsčiųjų maršrutai

Kelionės maršrutas pėsčiomis: Kėdainių senamiestis ir centrinė dalis 0

Siūlome pakeisti aplinką savaitgaliui ir leistis į pažintį su Kėdainiais. Linkime atrasti šį miestą visame jo gražume.  

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie  2 km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie  25 min.  ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orientacinė degalų kaina

Orientacinė lankomų objektų kaina

KĖDAINIAI

Kėdainiai – vienas iš seniausių Lietuvos miestų ir Kėdainių rajono centras, įsikūręs prie Nevėžio upės. Tai miestas besididžiuojantis savo senamiesčiu, tapusiu urbanistikos paminklu. Jame yra 29 istorinės gatvės ir 4 turgaus aikštės, išsidėsčiusios šiaurinėje, rytinėje, pietinėje ir vakarinėje Senamiesčio dalyse.

A. Janinos Monkutės – Marks muziejus – galerija

 10-22-11muziejus-(1)

„Mano kilimai išplaukia iš tapybos. Mano darbai – tai mano dienoraštis“, – sako Janina Marks. Tai unikalus muziejus, kuriame darbų įvairovė sudomins net ne pačius aktyviausius meno gerbėjus. Muziejaus kolekcija sudaryta iš Janinos Marks tapybos ir tekstilės kūrinių.
Gobelenai ir kilimai. Janinos Monkutės Marks muziejus-galerija turi didžiulę Janinos Marks tekstilės darbų, sukurtų 1970–2001 m., kolekciją. 1947–1950 m. Janina Marks studijavo Freiburgo Menų ir Amatų mokykloje (Ecole des Arts et Métiers), tekstilė buvo vienas iš mėgstamiausių Janinos Marks dalykų.

B. Vytauto Ulevičiaus medžio skulptūrų muziejus

 uleviciaus-muziejus

Šis muziejus turėtų palikti itin gerą įspūdį žmonėms mylintiems medžio dirbinius. Jame eksponuojamos 52 medinės skulptūros pagamintos iš karališko medžio – ąžuolo. Eksponatas, kuris tikrai nepaliks abejingų – tai įspūdingo dydžio šachmatų lenta, skirta Žalgirio mūšiui atminti.

C. Kėdainių muziejus.

 kedainiu muziejus

Tai seniausias muziejus Lietuvoje, įkurtas dar 1922 metais. Jame sukaupta daugiau negu 37 000 eksponatų. Muziejaus ekspozicijoje yra XIX a. pab. ragų baldai iš Apytalaukio dvaro, V. Svirskio kryžiai, H. Grinevičiaus fotografijų ir dokumentų kolekcija. Veikia XVII a. – XIX a. miesto istorijos, XIX a. – XX a. dvarų kultūros, liaudies buities, Lietuvos nepriklausomybės kovų ekspozicijos, eksponuojama vienuolio celė, tautinių ir konfesinių bendruomenių istorija.

D. Viešbutis – restoranas „Smilga“ ir firminiai „Kėdainių blynai“

 image_1_203837

Negalėsite pasakyti, jog lankėtės Kėdainiuose, jeigu nepasivaišinsite vardiniais firminiais Kėdainių blyneliais, taigi kelionės viduryje padarykite pertraukėlę ir pamaloninkite savo skrandukus.

E. Miesto rotušė

 IMG_1941

Viena iš trijų Lietuvoje išlikusių renesanso stiliaus rotušių. Šiuo metu joje įsikūrę Rotušės dailės galerija ir civilinės metrikacijos skyrius, rengiamos  parodos, vyksta koncertai, reprezentaciniai ir kultūriniai renginiai. Nepraleiskite progos apsidairyti  prie rotušės pastato esančiame skulptūrų kiemelyje.

F. Didžioji rinkos aikštė

 rodyklė

viena iš aikščių, išsaugojusių XVII a. laikų suplanavimą. Šalia jos susitelkusios istorijos, kultūros vertybės ir senieji XVI – XVII a. pastatai: buvę stiklių namai, pirklio Šaflerio namas, burmistro Jurgio Andersono namas, rotušė. Dabar aikštėje vyksta įvairūs kultūriniai miesto renginiai.

G. Kunigaikščių Radvilų mauzoliejus Evangelikų reformatų bažnyčioje

 iRRAQ5GYW

Tai vienas iš Kėdainių muziejaus filialų. Tai vienintelė atkurta XVII a. LDK didikų kapavietė Lietuvoje, įrengta vienoje iš seniausių ir didžiausių protestantiškų bažnyčių visoje buvusioje Abiejų Tautų Respublikoje. Mauzoliejuje saugomi 6 unikalūs XVII a. nacionalinės reikšmės dailės ir istorijos paminklai – kunigaikščių Kristupo Perkūno, Jonušo, Mikalojaus, Jurgio, Stepono  ir Elžbietos Radvilų sarkofagai. Bažnyčioje įrengta paroda, pasakojanti apie Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios istoriją, mauzoliejuje palaidotus kunigaikščių Radvilų šeimos atstovus, sarkofagų restauravimą.

H. Senoji rinka ir Sinagogų kompleksas

 full_fs525e9a2e13564_sinagogos

Senosios rinkos aikštėje yra dviejų sinagogų kompleksas. Viena jų – XVII a. pabaigą menanti halinė vasarinė sinagoga Ji yra viena iš dviejų baroko stiliaus sinagogų Lietuvoje. Šioje sinagogoje studijavo žymus žydų mąstytojas Gaonas Elijahu. Kita XIX a. pradžioje pastatyta „mažoji“ sinagoga atliko ir mokymo funkcijas.  Nuo 2002 m. rugpjūčio 16 d. joje duris atvėrė Daugiakultūrinis centras, organizuojantis parodas, klasikinės muzikos koncertus, džiazo vakarus, konferencijas, seminarus, vykdantis edukacinę veiklą.


View larger map

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *




Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 18.117.103.185
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.