Kelionių maršrutai > Automobilių maršrutai

Kelionės maršrutas automobiliu: Rykantai-Užutrakis-Anupriškės-Trakai 0

Siūlome pakeliauti Lietuvos pietrytinėje dalyje, pasižyminčia ežerų bei upių gausa. Trakų kraštas tai didinga istorine praeitimi garsėjanti  Lietuvos dalis. Čia išlikusios legendinės valdovų rezidencijos, senieji dvarai, vaizdingos ežerų pakrantės.

 MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 36  km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie 1 val. 10 min.( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orientacinė degalų kaina

Apie 25Lt.

Orientacinė lankomų objektų kaina

Apie 100 Lt.

RYKANTAI.

Kelionę pradėkite nuo mažo,  ošiančių miškų apsupto Rykantų miestelio. Miestelis didžiuojasi viena seniausių bažnyčių Trakų krašte

A. RYKANTŲ ŠVČ. TREJYBĖS BAŽNYČIA

 02bazhnychia

Rykantų  bažnytėlė manomai yra viena pirmųjų ( datuojama 1555 m.) evangelikų reformatų šventovių, įsikūrusių Lietuvoje. LDK kanclerio Martijono Oginskio pastangų dėka ši bažnyčia buvo perduota katalikams. Tai viena unikaliausių renesanso stiliaus bažnyčių su originaliu frontonu, kurio nišoje išlikusi XVIII a. liaudies stiliumi tapyta Šv. Jurgio freska.

UŽUTRAKIS

Prie didžiausio rajono ežero – Galvės įsikūręs Užutrakio kaimas. Labiausiai jį garsina išlikusi dvaro sodyba. Taigi nepraleiskite progos aplankyti ją – ne tik pasigrožėti grafų Tiškevičių palikimu, fantastišku parku, bei gėlynais, bet  ir trumpam pasijusti to meto didikais.

B. UŽUTRAKIO DVARO SODYBA

 uzutrakio dvaras

Dvaro aristokratiškumą bei didybę spinduliuoja balti ir puošnūs jo fasadai. Jis pradėtas statyti dar 1897 metais. Inicijavo šį procesą grafas Tiškevičius ir jo žmona Jadvyga. Šis neoklasicistinis dvaras buvo nacionalizuotas po Antrojo pasaulinio karo, tačiau nuo 1995 metų priklauso Trakų istoriniam nacionaliniam parkui. Užutrakio dvaro sodyba stebina nuostabaus grožio parku,  suprojektuotu Eduardo Fransua Andre. Jis buvo kuriamas ir kaip vandens parkas, taigi tvenkiniai jame susieti su Trakų ežerais. Nuo Užutrakio dvaro Jums atsivers fantastiška panorama su Trakų salos tvirtove ir Galvės ežeru.

 ANUPRIŠKĖS                          

Greta Gilūšio ežero įsikūręs Anupriškių kaimelis. Jis pasižymi nuostabios gamtos apsuptimi. Čia galėsite ne tik ramiai pailsėti, bet ir aktyviai praleisti laisvalaikį.

C. TONY RESORT

 49037_photo_l

Tai poilsio ir pramogų parkas ant Gilūšio ežero kranto. Čia rasite ne tik puikius apartamentus nakvynei ar restoraną pasistiprinimui. Čia galite praleisti nuotykių pilną laisvalaikį. Pradedant sportinio pokerio varžybomis ir baigiant jodinėjimu žirgais, slidinėjimu ar savo jėgų išmėginimu įspūdingose laipynėse. Čia veiklos ras įvairiausių pomėgių turintys žmonės.

TRAKAI

Trakai – tai miestas ant vandens – iš vienos pusės apsuptas Lukos, Galvės ežerų, iš kitos Totoriškių ir Gilušio. Trakai – viena patraukliausių trumpalaikio poilsio vietų. Čia tinkamos sąlygos pasimaudyti, galima pažvejoti, paplaukioti jachtomis, valtimis, platus įvairių kitų poilsio formų pasirinkimas.

D. GALVĖS EŽERO KRANTINĖ

 galves

Galvė – tai vaizdingiausias Trakų miesto ežeras, turintis netgi 21 salą. Palei jį nuvingiuoja romantiška krantinė, kuria visuomet jauku ir miela pasivaikščioti, kai prieš akis atsiveria ežero viduryje stūksančios pilies siluetas. Pilį pasieksite nuo krantinės keliaudami pilies tiltu. Na, o pačioje krantinėje rasite vandens turizmo punktus, kur galėsite išsinuomoti valtelę ar vandens dviratį, o gal net pramoginį laivą.

E. TRAKŲ SALOS PILIS

 Trakai3_mazas

Salos pilis – tai Trakų miesto simbolis. Lietuva gali didžiuotis turėdama vienintelę Rytų Europoje pilį stovinčią saloje. Tai miesto gynybinio komplekso dalis. Salos pilis buvo viena iš pagrindinių kunigaikščio Vytauto rezidencijų, tapusia ir jo mirties vieta. Kasmet čia rengiamos senųjų amatų dienos, kur kiekvienas stebėtojas įsilieja į viduramžiška dvasia alsuojantį gyvenimą, trumpam atgijantį garbingoje Trakų pilyje.

F. KARAIMŲ KENESA. ETNOGRAFINĖ EKSPOZICIJA

 Karaim? kenesa Trakuose

Karaimai gyveno šiaurinėje Trakų dalyje. Tai buvo ne tik savita kultūra, bet ir architektūra pasižymėjusi tauta. Taigi ir šiomis dienomis aplankančių Trakus akį patraukia nepaprasta Karaimų gatvė, kurioje išsidėstę mediniai jų nameliai. Kadangi jie išpažino savo tikėjimą, iki šių dienų išliko karaimų šventovė – kenesa. Tai kvadrato formos medinis, vieno aukšto pastatas su bokšteliu, bei atskiru sudalinimu vyrams ir moterims. Karaimų g. 22 veikia karaimų etnografinė ekspozicija.

G.PUSIASALIO PILIS

 traku_pusiasalio_pilis

Tai viena didžiausių XIV a. Lietuvos gynybinių pilių. Pusiasalyje yra aukščiausia pilies vieta – Aukų kalnas, kur būdavo aukojama dievams. Pilis buvo pradėta statyti apie 1377 metus kunigaikščio Kęstučio, o baigta valdant kunigaikščiui Vytautui 1414 – 1430 metais. Pilis turėjo 11 gynybinių bokštų, tačiau iki mūsų dienų išliko tik keli.

H. SENIEJI TRAKAI

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Istorinė gyvenvietė – rėžinis kaimas. Manoma, kad senuosius trakus XIV a. įkūrė didysis kunigaikštis Gediminas, kai perkėlė čia savo rezidenciją iš Kernavės. Čia stovėjo ir senoji Trakų pilis, tačiau šiandien apie jos buvimą liudija tik senas koplytstulpis ir jos vietoje pastatyta neogotikinė bažnyčia. Rėžiniame kaime dar ir dabar galima aptikti siaurais rėžiais suskirstytas sodybėles. Šis skirstymas įvestas po Valakų reformos.

I. SENŲJŲ TRAKŲ PILIAVIETĖ

 ImageFrame.aspx

 enųjų Trakų piliakalnio ir buvusios piliavietės kompleksas paskelbtas kultūros paveldo objektu. Piliavietėje nuo XIII a. stovėjo gynybinė pilis – seniausia mūrinė tvirtovė, saugojusi Lietuvos valdovus nuo kryžiuočių. Senieji Trakai labai trumpą laiko tarpą buvo tapę laikinąja Lietuvos sostine. 1391 metais pilis buvo sugriauta ir nebeatstatyta. Jos vietoje kunigaikštis Vytautas Didysis pastatė Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir šv. Benedikto bažnyčią.


View larger map

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *




Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 18.118.119.129
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.