Kelionių maršrutai > Automobilių maršrutai

Kelionės maršrutas automobiliu: Ukmergė – Vepriai – Deltuva – Siesikai – Taujėnai 1

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie  km.

Maršruto trukmė

Apie  min. ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orientacinė degalų kaina

Apie  Lt.

Orientacinė lankomų objektų kaina

Apie…

UKMERGĖ

A. SENAMIESTIS

 senam

Jau nuo XIII a. buvo žinoma, tačiau vadinama kitaip – Vilkmerge. Čia galima rasti vieną pirmųjų bažnyčių Lietuvoje, menančią Vytauto Didžiojo laikus. Miesto esminiai elementai – pradžioje įsikūrusi miesto pagrindinė turgaus (Kęstučio) aikštė ir aplink ją išsidėstę pastatai. Miesto gatvių tinklas unikalus, išlikęs iki šių dienų. Miestas daug kartų buvo nusiaubtas gaisrų, todėl dauguma išlikusių pastatų yra iškilę tik XIX a.  Mieste yra du objektai, turintys istorinę ir urbanistinę vertę: Dumbrų namas ir Antano Smetonos gimnazija.

B. PAMINKLAS NEPRIKLAUSOMYBEI

 14paminklas

„Lituania Restituta“ – betoninis obeliskas, stovintis miesto centre, kuris įamžina Nepriklausomos Lietuvos laikus. Paminklo autorius  – Liudas Truikys. Paminklas pastatytas 1930 m., vėliau sovietmečiu buvo nugriaustas ir vėl atstatytas tik 1990 m. Ukmergės miesto aikštėje. Paminklo aukštis – 17 m

C. UKMERGĖS KRAŠTOTYROS MUZIEJUS

 CAM00275

Muziejus įkurtas 1944 m., Jia suteiks galimybę  susipažinti su archeologijos ir gamtos radiniais bei išlikusiais etnografiniais eksponatais nuo pat XV amžiaus. Muziejus garsus savo išskirtiniais eksponatais: dievdirbių sukurtomis skulptūromis, liaudies tekstilės gaminiais ir unikaliu Žemaitkiemio meteoritu. Galima išvysti ir paukščių, gyvūnų iškamšų bei didelę drugelių kolekciją. Galima rasti ir politinių eksponatų – supažindinama su prezidento Antano Smetonos gyvenimu ir veikla.

D. GAISRINĖS BOKŠTAS

 gaisrines bokst

Pagrindinė pramoga – kopimas į gaisrinės bokštą, nuo kurio atsiveria gražūs vaizdai – visa Ukmergės miesto panorama. Statinio aukštis siekia net 18 m. Pagrindinė bokšto paskirtis – stebėjimas. Ankščiau ugniagesiai stebėdavo miestą, lygiai 16 val. Buvo skambinama 4 kartus bokšto varpu, skelbiant tikslų Vidurio Europos laiką. Šiuo metu iš aikštelės galima grožėtis senuoju miesto centru, nuo kurio matosi Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bei Švč. Trejybės  bažnyčios.

VEPRIAI

D. VEPRIŲ DVARO SODYBA

 288px-Vepriu_dvaras

Verpių dvaras yra žinomas jau nuo 1542 m., bet jo savininkai nuolat keitėsi: Kęsgailos, Oginskiai, Šemetos, Tyzenhauzai. Manoma, jog tuomet dvaras stovėjo ant Verpių piliakalnio. Dvarą XIX a. tyrinėjant Pliaterio valdytojui buvo rastas monetų lobis. Vėlesni dvaro šeimininkai – Kosakovskiai, o nuo XIX a. Broel-Pliateriai. Dvare buvo apsistojusi ir žymioji 1831 m. sukilimo dalyvė Emilija Pliaterytė su visais 300 sukilėlių. Dvare buvo didelė knygų, heraldikos, archeologijos rinkinių, paveikslų kolekcija, besikaupianti ir pasipildančią sulig kiekvienu dvaro savininku. Tačiau, dėl vykusių pasaulinių karų šios vertybės neišliko. Dvaras pastatytas Verpių ežero pakrantėje, kurį supa angliškojo tipo parko fragmentai

D. VEPRIŲ UŽTVANKA

 uztvaka

Verpių ežero pakrantėje dar XIX a. buvo pastatytas trijų aukštų vandens malūnas su dideliu mediniu ratu bei tiltu per Riešės upelį. Po 1961 m. senasis malūnas, dar statytas Pliaterių šeimos, buvo nugriautas, o jo vietoje iškilo užtvanka su kriokliu ir pėsčiųjų tilteliu.

DELTUVA

D. EVANGELIKŲ REFORMATŲ BAŽNYČIOS GRIUVĖSIAI

 griuvesiai

Deltuvos miestelio vardu vadinama vietovė nuo 1560 m., garsėjanti medine Švč. Trejybės bažnyčia, vienos pirmųjų Lietuvoje evangelikų reformatų šventovės griuvėsiais, istorine Deltuvos mūšio vieta. Pirmoji bažnyčia Deltuvoje iškilo 1444 m., o nuo XVI a. iki 1627 m. ją buvo pasisavinę evangelikai reformatai. Dabartinė matoma Švč. Trejybės bažnyčia iškilo 1872 m., šalia pastatyta varpinė ir 1930 m. pastatytas daugiaaukštis stogastulpis, paskelbtas kultūros paveldo objektu. Buvusios reformatų evangelikų bažnyčios griuvėsiai liudija apie jos didingumą. Tiksli pastatymo data nėra žinoma, tik išsiaiškinta, jog XIX a. bažnyčia buvo paversta sandėliu , o Antrojo pasaulinio karo metu buvo susprogdinta vokiečių.

SIESIKAI

D. DVARO RŪMAI

 siesiku dvaras

Siesikai garsėja didingais dvaro rūmais, įkurtais prie pat Siesikų ežero ežero pakrantės. Rūmai buvo pastatyti 1492-1517 m., laikomi vienu iš geriausiai išsilaikiusių renesanso stiliaus rūmų.. Pagrindinį pastatą sudarė rūmai-pilis, kadangi dvaras buvo tiek gynybinio, tiek reprezentacinio pobūdžio. Dvaro įkūrėju laikomas Gabrielius Daumantas Siesikas, vėliau perduotas Radvilų bei Daugėlos šeimai, kuri dvarą pavertė vertybių ( paveikslų, skulptūrų, ginklų, porceliano, knygų, dievdirbių skulptūrų) saugykla. Sovietiniu laikotarpiu pilyje buvo įsikūrusi mokykla. Pilis buvo nuniokota ne kartą, ur 8 kartus atstatinėta. Šalimais dvaro buvo įkultas 40 augalų rūšių parkas su vandens telkiniais. 1991 m. rūmai buvo rekonstruoti.

TAUJĖNAI

D. TAUJĖNŲ DVARO SODYBA

 Taujenu1

Tai įspūdingi rūmai, pastatyti žaliuojančiame miškingame kraštovaizdyje. Rūmai išsiskiria savo didingumu, spindinčia ežero pakrante, prižiūrėtu parku bei fontanu. Rūmų išskirtinumas pasireiškia raudonuojančiu stogu, šešiomis kolonomis ir trikampiu fontanu piekinėje dalyje. Medinis dvaro pastatas stovėjo nuo 1395 m., kuris tuo metu priklausė Ploniauskams, vėliau Masalskiams, Pucams, Radviloms. Valdant Radviloms rūmai garsėjo 48 kambariais, 11 marmurinių židinių, biblioteka, paveikslais, krištolo ir porceliano rinkiniais bei peizažiniu parku, kuriame žydėjo didžiausias Lietuvoje gėlynas dar tarpukario laikotarpiu. Šiuo metu autentiškoje dvaro aplinkoje yra įkurtas viešbutis bei rstoranas.

D. ŠV. KRYŽIAUS IŠAUKŠTINIMO BAŽNYČIA

 PA200839-1024x768

Apie pirmąją Taujėnų bažnyčią yra mažai žinoma. Ji buvo statyta vengrų kilmės dvarininko lėšomis. Bažnyčia sudegė, vietoje jos atstatyta 1838 m. dabartinė bažnyčia. Statybos darbus baigė kunigaikštis Karolis Radvila su žmona Jadvyga. Neoklasicistinė Šv. Kryžiaus išaukštinimo šventovė, puošni kolonomis, trikampiu frontonu, primenančiu Vilniaus katedrą, ant stogo išlikusiomis skulptūromis. Greta bažnyčios stovi to paties stiliaus varpinė, o visą ansamblį juosia graži tvora su masyviais stulpeliais, saulutėmis ir ažūrinais vartais. Bažnyčios interjere galima išvysti kunigaištytės Celestinos Radvilaitės įrengtą marmurinį altorių, Nukryžiuotojo skulptūras ir spalvotą vitražą „Kryžiaus atradimas“.

Komentarai:

    Keista

    Atrodo rimtas puslapis. Bet marsrutuose automobiliu, nei kilometrazo, nei laiko.....

    birželio 30, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *




Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 18.223.195.127
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.