Kelionių maršrutai > Dviračių maršrutai

Kelionės maršrutas dviračiu ar pėsčiomis: Šventosios lankomi objektai 0

Poilsiaujant pajūryje dažnai būna dienų, kai norisi pasišildymus prieš saulutė, bei maudynes pakeisti aktyvesne veikla, taigi vieną iš tokių dienų galite čiupti dviračius ir su draugais ar šeima leistis šauniu dviračių taku apjungiančiu pajūrio kurortinius miestus. Siūlome aplankyti mažuti, bet savotiškai žavų Šventosios miestelį ir susipažinti su jame esančiais įdomesniais objektais.

 MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 30 km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie 3 val.  ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orientacinė degalų kaina

Orientacinė lankomų objektų kaina

ŠVENTOJI

Šventoji  – tai poilsinė gyvenvietė, išsidėsčiusi Šventosios upės kairiajame krante. Ji nutolusi nuo Palangos maždaug 12 kilometrų. Tai senoji žvejų gyvenvietė – nedidukė, bet jauki. Čia atrasime ir valstybinį Jūrų uostą. Taigi siūlome apsidairyti ir aplankyti labiausiai dėmesio vertus objektus.

A. ŠVENTOSIOS ŠVYTURYS

 svyt

Švyturys – tai bene kiekvieno Jūrinio miesto simbolis. Šventoji taip pat ne išimtis šiai taisyklei. Čia švyturys – metalinių konstrukcijų statinys, padedantis laivams orientuotis jūros platybėse – atsirado 1957 metais. Nuo tada jis nebuvo užgesęs ilgesniam negu valandos laikotarpiui. Statinio aukštis net 39 metrai. Tačiau lankytojams neleidžiama lipti į jo viršų dėl jų pačių saugumo. Taigi teks pasitenkinti ir apžiūrėti šį įstabų objektą iš išorės.

B. ŠVENTOSIOS JŪRŲ UOSTAS

 Juros-vartus-atveriancioje-Sventojoje-vel-ukaus-laivai

Šventosios upės žiotyse įsikūręs senasis jūrų uostas. Kadaise į šią vietą atvykdavo svečių šalių pirkliai ir jis sudarė rimtą konkurenciją kitiems uostams, bet 1701 m. Šiaurės karo metu Šventosios uostas buvo sugriautas ir nuo tada taip ir nebe pakilo, nors viltis atstatyti Šventosios uostą ruseno visada: buvo įteikinėjami įvairūs uosto atstatymo projektai ir net pradėti atstatymo darbai. 1939-1940 m. buvo sutvarkyti pietinis ir šiaurinis molas, kiek anksčiau pastatyti vidiniai molai, pietų krantinė, atlikti dugno gilinimo darbai, į uostą nutiestas siauras geležinkelis… Tačiau didelės gramzdos laivai į šį uostą negalėdavo įplaukti, kadangi smėlis užnešdavo uosto vartus. Lietuvai susigrąžinus Klaipėdą Šventosios uosto reikšmė vėl sumažėjo, o Klaipėdą prieš antrąjį pasaulinį karą okupavus vokiečiams, didesnių darbų Šventojoje jau nesuspėta atlikti. Šiuo metu parengtas uosto atkūrimo projektas.

C. SKULPTŪRA „ŽVEJO DUKROS“

 dukros

Tai vienas iš pagrindinių Šventosios miestelio simbolių. Ši skulptūra didingai stovi kopose. Tai trys merginos laukiančios iš jūros platybių grįžtančio tėvo. Neįsiamžinti prie šios skulptūros tai tas pats, kas Lietuvos pajūryje nepaskanauti rūkytos žuvies.

D. ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS, JŪRŲ ŽVAIGŽDĖS BAŽNYČIA

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tai dar vienas vertikalus orientyras miestelyje. Ji buvo suprojektuota 1991 metais ir pakeitė senąją medinę Šventosios bažnyčią. Tai stačiakampio plano pastatas su dviem altoriais ir varpine, kurią aiškią dieną galima išvysti net nuo Palangos tilto.

E. BEŽDŽIONIŲ TILTAS

 img_277

Tikriausiai daug kam,  būtent Beždžionių tiltas asocijuojasi su Šventosios miestu. Tai unikalus kabančios konstrukcijos tiltas, kuriuo eidami pasijausite gan ekstremaliai, o vaikams tai bus nauji ir ilgai nepamirštami įspūdžiai.

F. ŽEMAIČIŲ ALKAS

 552

Tai vienintelė Lietuvoje atstatyta pagoniškoji „Bažnyčia“. Pagrindu jos atstatymui buvo 7-ojo dešimtmečio archeologinių kasinėjimų radiniai. Archeologinės ekspedicijos vadovė dr. Rimutė Rimantienė rado vieną įdomiausių akmens amžiaus gintaro lobį, o Žemaičių alkos skulptūra atkartoja kasinėjimų metu rastą 5000 metų senumo 2 metrų aukščio medinį stulpą su pelėdos bruožų deivės kauke. Iš viso ant Žemaičių alko yra pastatyta 12 senųjų baltų dievybių skulptūrų. Tarp šių net ir saulėtą dieną mistiškai atrodančių medinių stabų daugelį apima keistas baimės, pagarbos ir tuo pačiu visiškos ramybės jausmas.

G. PAŽINTINIS  TAKAS DIDELIEMS IR MAŽIEMS

 img_354

Čia yra įrengtos poilsiavietės, vaikų žaidimo aikštelės. Takelius puošia humoristinės ir liaudies meistrų medžio skulptūros. Pažintinės tako stotelės supažindina su šio krašto istorija ir etnografija. Eidami juo perskaitysite pamokomų sentencijų ir klausimų apie gamtą, kur teisingi atsakymai nukreips į kurį nors gamtos paminklą, neteisingi – į aklavietę. Šis pažintinis takas susideda iš kelių mažesnių takų. Tai: „Ežiuko takelis“ skirtas patiems mažiausiems miško lankytojams, „Ežio takas“ kiek vyresniems, „Miško takas“ patiems didžiausiems bei „Laumių vingis“, mėgstantiems linksmybes. Taigi sudominti bus visi kelionės dalyviai.

 

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *




Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.147.60.62
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.