|
Takų grupės sudaro erdves, pateikiančias Pasaulio sąrangos, Pasaulio medžio, žmogaus Gyvenimo kelio, kosmoso modelio baltiškąjį suvokimą. Šalia takų statomos skulptūros (horizontali projekcija), vaizduojančios Baltų dievybes, pagal panteono struktūrą:
- A- Žemės (vaisingumo, derliaus, medžioklės, miško, oro, vandens, gyvūnų).
- B- Motinų- Seniausių matriarchalinės Europos mitologemų (šiuo metu žinoma kaip Latviešu Mate).
- C- Dangaus- Aukščiausiojo, pradžios ir pabaigos (Augstėjas Visagistis, Praamžius, Visadastis), šventyklų.
- D- Namų dievybių.
- E- Požemio (Vėlių, mitinių būtybių, santykio su blogiu, gyvybės ir mirties).
Verpstę apgaubia trys manomai pagrindinės dievybės: Perkūnas (dangaus sritis)- Ramovėje, Patrimpas (žemės sritis)- Žemės rate, Pikulas (požemio sritis)- Požemio rate. Centrinėje dalyje yra Kalendoriaus ratas su Metų laikų takais, besisukančiais aplink Rėdos taką. Verpstės ašis- pagrindinis takas, einantis iš rytų į vakarus, simboliškai jungiantis Žemę su Dangumi, remiantis sakmėmis, pavadintas Paukšių Tako (žvaigždyno) vardu. Tai ir daug daugiau sužinosite ir patirsite patys įžengę į šią keista energija spinduliuojančią vietą.
|
|
Bėga metai, ko pasekoje keičiasi žmogaus sąmonė, suvokimas. Todėl šis naujai sukurtas „Vadimo labirintas“ neturi analogų kitiems jau esantiems labirintams. Žinoma, šiame „Vadimo labirinte“ galima rasti tiek klasikinio, tiek šiaurinio ar mozaikinio labirintų bruožų. Akmenines sienas pakeitė medinės. Labirinto centre iš akmenų suformuotas „Likimo šulinys“. Kokiais takais beeitum labirintu, vistiek pateksi į vieną vienintelį tašką. „Vadimo labirinto“ centre likimo arba paskirtos laimės įvaizdis yra šulinys. Todėl labirintą galime laikyti žmogaus gyvenimo kelio į savo likimą simboliu. Žinoma, kiekvienas nori ir siekia kad jo likimas suteiktų kuo daugiau laimės ir džiaugsmo, sveikatos ir turto. Todėl, atėję prie „Likimo šulinio“, patrinkite pinigėlį tarp delnų ir įmeskite, kad jūsų norus pajustų vanduo ir padėtų išsipildyti svajonėms.
|
Parašykite komentarą