Muziejai, galerijos

Lietuvos švietimo istorijos muziejus 2

pedagoginis-muziejusPedagoginį muziejų, vieną seniausių muziejų nepriklausomoje Lietuvoje, 1922 m. įkurė Kauno miesto savivaldybė. Jo įkūrimo iniciatoriumi ir ilgamečiu vadovu buvo žymus pedagogas, vadovėlių autorius, visuomenės veikėjas Vincas Ruzgas (1890–1972).

Ekspozicija supažindina visuomenę su švietimo raida Lietuvoje nuo valstybės kūrimosi pradžios XIII a. iki 1990 m. Siekiama parodyti, kuo unikalus Lietuvos mokyklos nueitas kelias, kartu akcentuojant, kad švietimas Lietuvoje vystėsi ant bendrų visai krikščioniškajai Europai pamatų.
Trijose naujosios ekspozicijos salėse greta pedagogikos istorijos atskleidžiama ir istorinė muziejinių vertybių eksponavimo metodų kaita. Čia galima aptikti ir tradicines vitrinas, ir mokyklų iliustracijas-maketus, interaktyvius baldus, originalias vaizdo projekcijas, kai kuriuos eksponatus lankytojai gali liesti. Kiekvienoje iš atskiriems mokyklos raidos etapams skirtų salių, pasitelkiant apšvietimą, spalvas, skirtingas medžiagas sukurta atskirų epochų dvasią spinduliuojanti atmosfera.

Kauno apskrities pedagoginiame muziejuje lankytojams daugėja interaktyvios veiklos. 2006 m. įrengtoje, vienoje moderniausių Lietuvoje muziejinių ekspozicijų – naujovė. Įdiegta informatyvi virtuali galerija. Autorės, Kauno apskrities pedagoginio muziejaus muziejininkės Jūratė Jagminienė ir Gabija Mackevičiūtė, siekė įamžinti švietimo istorijos ir kultūros paveldą bei pateikti istorinius faktus sparčiai modernėjančiai visuomenei patrauklesniais būdais – informacinių technologijų pagalba. Nuo šiol muziejaus lankytojas gali ne tik susipažinti su ekspozicijoje vaizdžiai pristatoma Lietuvos švietimo istorija XIV–XX a., bet ir pasinerti į patraukliai pateiktos galerijos informacines platumas. Atskiromis temomis ir potemėmis lankytojui siūloma išsamiai peržvelgti dokumentinę, periodinę, literatūrinę, kitą muziejinę medžiagą iš muziejaus fondų, naudotą, kuriant ekspoziciją iš „Amžių glūdumos į mus“ bei susipažinti su nauja, skaitmeniniu būdu nuosekliai papildoma, iš muziejaus svečių gaunama, originalia medžiaga.

Darbo laikas:
pirmadieniais – ketvirtadieniais 10–17 val.; penktadieniais 10–16.45 val.
Bilieto kaina:
suaugusiems – 3 Lt;
moksleiviams (asmenims iki 16 metų) – 1 Lt;
ekskursijų vadovo paslaugos grupei iki 10 žmonių – 10 Lt; virš 10 žmonių – imamas 1 Lt mokestis už kiekvieną papildomą asmenį;
edukacinio užsiėmimo kaina grupei iki 10 žmonių – 10 Lt; virš 10 žmonių – imamas 1 Lt mokestis už kiekvieną papildomą asmenį;
Ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų užsakymas telefonu (8~37) 206 210;
Suteikiama galimybė organizacijoms organizuoti renginius muziejaus salėje.

Adresas
Vytauto pr. 52, LT-44237 Kaunas.
Tel. (8~37) 206210.
Tel./ faksas (8~37) 207936.
El. paštas: administracija@pedagoginismuziejus.lt

Komentarai:

    Povilas

    Kodėl nėra medžiagos apie laikotarpį nuo 1990 metų? Juk tiek "naujovių" švietime prikurta!

    vasario 8, 2013
    Daiva

    Jau daugiau kaip prieš metus šis muziejus pakeitė pavadinimą - dabar vadinasi Lietuvos švietimo istorijos muziejus

    kovo 28, 2012

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *




Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.145.57.41
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.